W przypadku renowacji dachów płaskich pianka aplikowana jest bezpośrednio na istniejące poszycie dachu (papa, blacha itp. ) bez konieczności jego demontażu i utylizacji. Przyczepność pianki do poszycia jest bardzo wysoka.
APLIKACJA PIANKI nie wymaga wyłączenia budynku z użytkowania na czas renowacji dachu. Szybkość aplikacji pianki natryskowej, wynosząca do 1000 m²/dziennie pozwala na wykonanie ocieplenia i izolacji w możliwe krótkim terminie w porównaniu z tradycyjnymi metodami izolacji dachu.
Pianka jest lekkim materiałem, dzięki czemu nie obciąża konstrukcji dachu. Po zastygnięciu pianka pokrywana jest farbą ochronną UV, dzięki której odbijane jest promieniowanie słoneczne. Piankę można też pokryć natryskując dodatkową powłokę hydroizolacyjną z elastomeru polimocznikowego, którą cechuje trwałość i wytrzymałość na rozciąganie, dzięki czemu jest niezwykle odporna na działanie czynników mechanicznych.
Pianka poliuretanowa ma też dużą wytrzymałość na ściskanie, co oznacza, że po zastygnięciu można po niej swobodnie chodzić bez obawy o jakiekolwiek uszkodzenia. Pianka poliuretanowa po aplikacji kilkukrotnie zwiększa swoją objętość i twardnieje, szczelnie wypełniając wszystkie wolne przestrzenie i tworząc jednolitą warstwę izolacyjną bez żadnych szczelin i mostków termicznych.
Dzięki swoim właściwości hydroizolacyjnym, pianka poliuretanowa zamknięto-komórkowa pełni nie tylko funkcję ocieplenia, ale również doskonale chroni dach przez wilgocią, wykraplaniem pary wodnej i przeciekaniem wody. Nie jest więc konieczne użycie dodatkowej powłoki hydroizolacyjnej.
Monolityczna warstwa pianki odporna jest na takie warunki atmosferyczne jak opady deszczu, śniegu, roztapiający się śnieg, co jest niezwykle ważne w przypadku dachów płaskich, po których woda spływa znaczenie wolniej, często przenikając przez szczeliny w tradycyjnych systemach izolacyjnych.
PIANKA MOŻE BYĆ UŻYTA DO:
- dachów płaskich z wypustem (bez konieczności obróbek blacharskich);
- dachów płaskich z attyką.