Szukaj w serwisie

Kategorie:

Technologia drewna | Beton i cement | Magazyny paszowe | Budynki i hale | Instalacje | Ochrona środowiska | Materiały budowlane | Termomodernizacja budynków

Rodzaje i zastosowanie blachowkrętów

Rodzaje i zastosowanie blachowkrętów
Rodzaje i zastosowanie blachowkrętów

Montaż blachodachówki, łączenie różnych części samochodowej karoserii, a także mocowanie blachy z  elementami wykonanymi z drewn a lub tworzyw sztucznych - aby móc jak najlepiej wykonać wyżej wspomniane czynności, należy skorzystać z blachowkrętów, które znajdują szerokie zastosowanie w motoryzacji, dekarstwie, podczas prac wykończeniowych oraz wielu innych.  Jeżeli prowadzisz swój własny biznes w jednej z powyższych branż i poszukujesz materiałów niezbędnych w codziennej pracy, to zdecydowanie blachowkręty są czymś, czego nie powinno zabraknąć w Twoim magazynie.

Dobór blachowkrętów w zależności od przeznaczenia

Najczęściej, blachowkręty wykorzystuje się do wykonania konstrukcji, na której nie będą występować znaczne obciążenia. Dzięki tym charakterystycznym wkrętom, można w szybki i ekonomiczny sposób uzyskać solidne połączenie kilku elementów. Wykorzystuje się je również tam, gdzie pojawia się potrzeba wielokrotnego zakręcania lub odkręcania poszczególnych części, co jest możliwe dzięki specjalnej budowie blachowkrętu. Poniżej popularne rodzaje blachowkrętów.

  • Blachowkręty samowiercące - służą do trwałego i szczelnego połączenia elementów metalowych i stalowych, a nawet betonowych. Można je zamocować przy pomocy wkrętaków, śrubokrętów, lub wkrętarek (automatycznych lub półautomatycznych). Wyróżnia się różne rodzaje blachowkrętów, np. skrzydełkowe, z łbem stożkowym, soczewkowym, płaskim, sześciokątnym, półokrągłym. Posiadają charakterystyczne zakończenie, które przypominają końcówkę od wiertarki, a także ostry gwint.
  • Blachowkręty samogwintujące - ze względu na gwint o niewielkim uskoku, wkręt może wywiercić otwór w metalowym lub blaszanym elemencie. W odróżnieniu od blachowkrętów wiercących, nie posiadają zaostrzonej końcówki. Podobnie jak w powyższym przypadku, mogą mieć różny rodzaj łba.
  • Blachowkręty farmery - mogą służyć do mocowania blachy z konstrukcją drewnianą. Ich charakterystycznym elementem jest gwint o dużym uskoku, a także specjalna podkładka (wykonana z gumy, aluminium, połączenia stali i gumy lub innych materiałów), która uszczelnia miejsce montażu dwóch elementów.

Rodzaje i zastosowanie blachowkrętów

Najczęściej, blachowkręty są wykonane ze stali nierdzewnej lub węglowej, która jest dodatkowo pokryta warstwą cynku, w celu zapobiegania korozji. Dzięki temu są one odporne na wilgoć i zmienne warunki atmosferyczne. Niektóre rodzaje blachowkrętów, są dodatkowo wyposażone w specjalną powłokę poślizgową. Przy wyborze odpowiednich blachowkrętów, należy wziąć pod uwagę m.in. takie parametry jak wysokość oraz typ łba i średnica kołnierza.

Jeżeli poszukujesz różnego rodzaju blachowkrętów o różnym przeznaczeniu, zajrzyj na: https://eshop.wurth.pl/Kategorie-produktow/Blachowkrety-wkrety-samogwint.-samow./31113502.cyid/3111.cgid/pl/PL/PLN/ i zapoznaj się z ofertą.  


powrót

 

Dodaj komentarz:

Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:

 
 
 
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl
GŁÓWNA / O NAS / FORUM / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2008 by www.AGROBUDOWNICTWO.pl Wszelkie prawa zastrzeżone