Szukaj w serwisie

Kategorie:

Budynki inwentarskie | Garaże i wiaty na maszyny | Przechowalnie i chłodnie | Zbiorniki na gnojowicę | Biogazownie | Płyty obornikowe | Inne

Tutaj jesteś: Budujemy / Inne

Jak przebiega stabilizacja gruntu i w jakim celu się ją wykonuje?

kategoria: Inne

Stabilizację gruntu wykonuje się w sytuacji, kiedy należy wzmocnić podłoże przed przeprowadzeniem na nim budowy. Jest to konieczne, aby uniknąć katastrofy budowlanej lub osuwania się ziemi. Kiedy warto wykonać wzmocnienie gruntu i która metoda cieszy się największą popularnością? Odpowiadamy.

Stabilizacja gruntu - po co jest przeprowadzana?

Stabilizacja gruntu jest procesem technologicznym, który opiera się na wykorzystaniu materiałów wiążących w celu poprawienia właściwości fizycznych gruntu. Po wykonaniu zabiegu stabilizacji gleba staje się bardziej wytrzymała oraz trwała. Przeprowadzenie stabilizacji gruntu jest bardzo ważne, jeżeli na danym terenie ma być przeprowadzana jakaś inwestycja. Niestabilne podłoże może przyczynić się do katastrofy budowlanej.

Wzmacnianie gleby najczęściej wykonywane jest w miejscach, które uniemożliwiają użycie ciężkiego sprzętu. Stabilizacja gruntu jest o wiele tańszym rozwiązaniem niż sprowadzenie kosztowych maszyn, dlatego też jest bardziej opłacalna ekonomicznie. Obecnie najbardziej popularnymi formami wzmacniania podłoża są metody chemiczne m.in. stabilizacja gruntu cementem. W sposób profesjonalny wykona ją firma Drocomplex

Stabilizacja metodą mieszania na miejscu (in situ) - na czym polega?

„In situ” to inaczej metoda mieszania na miejscu. Jest to jeden z najpopularniejszych sposobów przeprowadzania stabilizacji gruntu. Polega on na dozowaniu odpowiednio dobranej mieszanki spoiwa na wcześniej przygotowane podłoże. Następnym krokiem jest użycie tzw. recyklera, którego zadaniem jest wymieszanie spoiwa z gruntem. Ostatnią fazą jest zagęszczenie mieszanki oraz jej stabilizacja. 

Popularność tej metody wynika z jej szerokiego zastosowania. Wykorzystuje się ją m.in. do budowy ścieżek rowerowych, wzmacniania podłoży drogowych, stawiania nasypów i wałów przeciwpowodziowych oraz tworzenia ścieżek leśnych. Co ważne - jest to metoda bardzo ekologiczna, a przy tym odznacza się dużą wydajnością oraz wysoką trwałością. Rozwiązanie to charakteryzuje się także szybkim czasem realizacji i ekonomicznością.


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 
 
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl
GŁÓWNA / O NAS / FORUM / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2008 by www.AGROBUDOWNICTWO.pl Wszelkie prawa zastrzeżone